Meble tradycyjne czy nowoczesne – jakie wybrać?

Od pewnego czasu panuje moda na nowoczesne aranżacje mieszkań. W związku z tym wiele osób zastanawiając się nad wystrojem mieszkania zadaje sobie pytanie czy zdecydować się na takie wnętrze u siebie, czy jednak postawić na klasykę. Wybór nie jest łatwy, zwłaszcza że sklepy meblowe mają bardzo bogatą ofertę. Ponadto każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że to właśnie meble nadają charakter pomieszczeniu, zatem ich wybór nie może być przypadkowy. Warto więc wcześniej dokładnie przemyśleć, jaki efekt chce się osiągnąć w urządzanym pomieszczeniu.

Meble tradycyjne czy nowoczesne – jakie wybrać?

Meble tradycyjne czy nowoczesne

Charakterystyczny dla mebli tradycyjnych jest fakt, że bardzo często są zrobione z drewna. Uwagę przykuwa także staranność ich wykonania. Dodatkowo krzesła zwykle są tapicerowane, zatem już na pierwszy rzut oka widać, że do ich wykonania został więcej niż jeden materiał, co jest stosunkowo rzadko spotykane w przypadku mebli nowoczesnych. Decydując się na styl tradycyjny niełatwo źle dopasować do siebie meble, więc urządzenie wnętrza w ten sposób wydaje się być bezpiecznym rozwiązaniem.

Meble nowoczesne wyróżniają się przede wszystkim bryłą. Często wydaje nam się, że musi być ona niezwykle awangardowa, designerska i nietypowa, jednak nierzadko jest bardzo prosta (np. stolik w kształcie klasycznego prostopadłościanu). Ich charakterystyczną cechą jest ogromne bogactwo kolorów: od klasycznej bieli, poprzez czerwone, fioletowe, czy inne równie żywe barwy.

Naturalnie wybór nie jest łatwy. Zdecydowanie się na tradycyjny wystrój wnętrz daje gwarancję uzyskania przytulnego efektu oraz właściwie eliminuje ryzyko złego doboru mebli do koloru ścian czy do siebie nawzajem (oczywiście kolor drewna powinien być taki sam dla wszystkich mebli). Styl nowoczesny również ma zalety, jest niezwykle elegancki. Przy wyborze warto zdecydować się na styl, w którym domownicy będą się dobrze czuli.