Łączenie mebli w różnych kolorach – porady

Profesjonalna aranżacja wnętrz już dawno przestała być tematem, który zajmuje jedynie niewielką część społeczeństwa. Dom lub mieszkanie, które jest oazą mieszkających w nim domowników traktowane jest współcześnie jako prawdziwa oaza, gdzie można miło spędzić czas i odpocząć od hektyki dnia powszedniego.

Z tego też względu coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na samą funkcjonalność wnętrza, ale także i na jego wystrój. Jedni decydują się na wnętrza klasyczne, inni na rozwiązania nieco bardziej nowoczesne. Bez względu na to, jaki styl zostanie wybrany należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników podczas wyboru mebli. Jednym z nich jest prawidłowe łączenie mebli w różnych kolorach.

Łączenie mebli w różnych kolorachRozwiązanie takie nadaje wnętrzu ciekawego i oryginalnego wyglądu. Czasy, w których w salonie stawiano meble z kompletu, które są względem siebie niemal identycznie kolorystycznie już raczej minęły. Dziś w modzie jest łączenie nie tylko różnych kolorów i odcieni, ale także na przykład tekstur. Dzięki temu osiągnąć można efekt miły dla oka oraz pogodzić przykładowo różne gusta domowników mieszkających pod jednym dachem. Istotne jest przy tym to, by różnorodne odcienie połączone zostały w sposób umiejętny i rozsądny. Warto przyjrzeć się palecie barw – kontrastujące kolory mogą razem idealnie współgrać, ale nie jest to reguła. O ile połączenie czerni z bielą zawsze się sprawdzi, o tyle intensywna zieleń w połączeniu z równie mocnym pomarańczem może z początku wyglądać w porządku, ale w rezultacie wprowadzi we wnętrze chaos. Na dłuższą metę nie będzie to zatem optymalne rozwiązanie.

Decydując się na meble w różnych kolorach i odcieniach dobrze jest wpierw przeprowadzić wizualizację naszego pomysłu. W dzisiejszych czasach nie jest to problem – wiele sklepów meblowych oferuje tego typu usługę. Ewentualnie można posilić się również programem komputerowym, który pozwoli na stworzenie tego typu projektu w przestrzeni wirtualnej. Programy tego typu dostępne są online.

Warto wiedzieć o tym, iż istnieją kolory które doskonale ze sobą współgrają ale niekoniecznie sprawdzą się w aranżacji wnętrz. Mowa tu głównie o barwach bardzo intensywnych. Wnętrze mieszkań lub domu dobrze jest urządzić zaś w nieco bardziej spokojnych odcieniach.