Jak urządzić przedpokój?

Jak urządzić przedpokój?Jest pierwszym pomieszczeniem, jakie zobaczymy po wejściu do domu. Często na jego podstawie wydajemy opinię o całym mieszkaniu. Musi być funkcjonalny i ładny. O czym mowa? Przedpokój. Choć bardzo często wydaje się być nieistotny to odpowiednie urządzenie go jest naprawdę istotne.

Dziś radzimy jak urządzić przedpokój tak, aby był nie tylko ładnym, ale przede wszystkim funkcjonalnym pomieszczeniem. Niestety, bardzo często jego powierzchnia nie jest na tyle duża, aby móc sobie pozwolić na różnego rodzaju innowacyjne rozwiązania. I właśnie dlatego świetnym sposobem jest zastosowanie dużych luster, które doskonale poszerzają i optycznie powiększają przestrzeń. Dodatkowo dzięki nim możemy szybko skontrolować czy wszystko jest w porządku z naszym wyglądem zanim wyjdziemy z domu.

Nie jest to jedyny sposób na optycznie powiększenie przedpokoju. Równie dobrze sprawdza się fototapeta ze zdjęciem z głębią. W ten sposób wnętrze ma okazję zyskać dodatkowy wymiar. Również drzwi do pomieszczeń powinny być maksymalnie przeszklone, gdyż dzięki temu do wnętrza wpada naturalne światło a dodatkowo nie zamykamy przestrzeni. Warto postawić na drzwi w taki samym kolorze, jak ściany, gdyż w ten sposób są one praktycznie niewidoczne.

Bardzo istotnym jest odpowiednie rozmieszczenie oświetlenia, gdyż zazwyczaj w przedpokoju brak światła dziennego. Warto zastanowić się nad tym już na etapie projektowania instalacji, o ile jest to możliwe. Jeżeli chodzi o projekt, już na początku warto zaplanować, jeżeli chcemy mieć w swoim przedpokoju naprawdę pojemną szafę.

Gdy mowa o ścianach w przedpokoju, w niewielkich pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się jasna kolorystyka i gładkie ściany. Najlepiej, aby były one podobne do tonacji całego mieszkania. Aby przedpokój sprawiał wrażenie optycznie większego, warto postawić na kremy, piaski czy spokojne szarości.

Bardzo ważną kwestią, kiedy mowa o przedpokoju jest umiejętny dobór dodatków. Jest to szczególnie istotne, gdy przedpokój nie ma zbyt imponującego metrażu, gdyż zagracenie takiego pomieszczenia jest szczególnie łatwe. Stylowa toaletka czy ciekawy wieszak mogą doskonale podkreślić charakter całego mieszkania.

Aranżując niewielki przedpokój warto zrezygnować z ciemnych kolorów czy mocnych wzorów. Nie sprawdzą się również duże wieszaki na ubrania czy otwarte szafki na buty.