Dekoracje domu na święta Bożego Narodzenia

Dekoracje domu na święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się małymi krokami. Warto już teraz pomyśleć o dekoracjach świątecznych, które rozświetlą nasze mieszkanie.

Oprócz pięknej tradycyjnej zielonej choinki z kolorowymi bombkami i świetlistymi światełkami nie może zabraknąć dekoracji na świątecznym stole.

Stół jest miejscem spotkań całej Rodziny, więc starajmy się ozdobić go w sposób wyjątkowy i elegancki. Biały obrus to podstawowy symbol czystości w domu, który połączony z białą porcelaną i sztućcami będzie wyglądał magicznie. Aby dodać koloru i podkreślić, że są to jedyne święta w roku, możemy zdecydować się na złote lub srebrne dodatki w postaci świec i małych gwiazdeczek lub zwyczajnych dekoracyjnych chusteczek położonych przy każdym talerzu na świątecznym stole. Nie może zabraknąć zielonych gałązek lub klasycznego stroiku z szyszkami, pachnącą pomarańczą i zapaloną świecą.

Światło na wigilijnym stole odgrywa duże znaczenie, jest symbolem pokoju oraz przepięknie rozświetli dom i nada niepowtarzalnego klimatu podczas wspólnej Rodzinnej kolacji. Dodatkową formą dekoracji wnętrza domu jest zapach w postaci świec zapachowych lub rozstawionych pomarańczy z goździkami, które podczas każdego dnia wydobywają naturalny aromat i roznoszą go po całym domu. Dekoracja okien w postaci śnieżynek, aniołków jest ciekawą propozycją i bardzo uwielbianą pracą wykonywaną przez najmłodszych.

Oryginalną dekoracją świąteczną są kwiaty takie jak tradycyjna Gwiazda Betlejemska z czerwonymi lub żółtymi kwiatami oraz położone na świątecznych talerzach orzechy złote, szyszki białe oraz pierniki czekoladowe. Nie może zabraknąć światła w domu w postaci świec, lampionów lub długich kolorowych światełek, które barwnie i ciepło wypełnią dom oraz jego wnętrze światłem podczas Świąt.

Może Cię także zainteresować:
Zobacz też:  Narożnik welurowy zielony – propozycje na najmodniejszy salon w tym sezonie