Zalety wygodnej, narożnej sofy z odłączaną pufą

sofa z pufą

Każdy marzy o tym, aby w swoim mieszkaniu mieć komfortowy i zaciszny kącik. Miejsce, w którym po całym dniu pracy będzie można usiąść z książką lub czasopismem, kubkiem ciepłej herbaty. A jeszcze lepiej – wyłożyć się, wyciągnąwszy nogi…

Kanapa – niezbędny element w mieszkaniu

Idealnym meblem do wypoczynku jest wygodna i przestronna kanapa wraz z poduszkami. W dużym pomieszczeniu, takim jak salon świetne rozwiązanie stanowi kanapa z pufą jak narożnik. Zalety takiej kanapy to m.in.:

  • ogromna przestrzeń wypoczynkowa, możliwość przybrania wygodnej pozycji,
  • w przypadku wizyty gości – opcja odłączenia pufy i uczynienia z niej osobnego mebla do siedzenia,
  • spory pojemnik, umożliwiający przechowywanie pościeli,
  • po rozłożeniu – duża powierzchnia spania, dzięki czemu mebel taki może w dzień służyć jako kanapa do wypoczynku, a w nocy jako wygodne łóżko małżeńskie.

Czy wszędzie pasuje taka kanapa?

Niestety, nie do wszystkich mieszkań taki mebel będzie pasował. Nie sprawdzi się on raczej w małych, ciasnych mieszkaniach, gdyż będzie zajmował sporo miejsca.

Jak z trwałością i funkcjonalnością?

Obecnie obicia dobrej jakości kanap wykonane są z łatwych w czyszczeniu i trwałych materiałów. Zakup takiej sofy sprawi, że mebel ten będzie służył w mieszkaniu długie lata. Sprawdzi się zarówno jako przestrzeń do przenocowania gości, ale również jako miejsce do wspólnego oglądania filmów czy meczu piłkarskiego. Podnóżek w postaci narożnej pufy umożliwia przyjęcie wygodnej, półleżącej pozycji do czytania czy oglądania telewizji.

Może Cię także zainteresować:
Zobacz też:  Kolory ścian w pokoju chłopca