Narożnik miodowy – jak dopasować go do wnętrza?

Narożnik miodowy to niemalże gwarancja wprowadzenia do pomieszczenia pozytywnej energii. Dodatkowo możemy liczyć na ponadprzeciętny komfort i miły w dotyku materiał. Problematyczna może jednak okazać się kwestia dopasowania do wnętrza.

Jak dopasować narożnik miodowy do salonu? Jakie dodatkowe udogodnienia w narożnikach miodowych są warte uwagi? Z czym warto połączyć narożnik w kolorze miodowym? Zapoznaj się z poniższym artykułem i znajdź odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania w tym zakresie!

Jak dopasować narożnik miodowy do salonu?

W naszym asortymencie znaleźć można wymarzony narożnik miodowy. Wbrew pozorom dopasowanie kolorystyczne nie jest czymś problematycznym. Znacznie trudniejsza okazuje się kwestia wkomponowania naszego mebla w układ pomieszczenia. W zdecydowanej większości przypadków klienci decydują się na miodowy narożnik w kształcie litery “L”. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wybrać narożniki podobne do litery “U”. Należy jednak pamiętać, że te drugie mają zdecydowanie większy metraż, w konsekwencji nie do końca sprawdzą się w kawalerkach o niewielkim metrażu. Narożnik w kolorze miodowym nadal może być zgrabny i komfortowy. Kluczowe jest jednak odpowiednie ustawienie- nie może ograniczać swobody poruszania się. Ogólny rozmiar mebla zależny jest od głębokości siedziska. Ostateczny wybór co do rozmiarów powinien być zależny od możliwości finansowych, metrażu i indywidualnych preferencji.

Jakie dodatkowe udogodnienia w narożnikach miodowych są warte uwagi?

Godny uwagi jest narożnik rozkładany miodowy. Swoją popularność zawdzięcza temu, że w dzień jest to mebel przeznaczony do wypoczynku, natomiast w nocy będzie doskonałym miejscem do spania. Warto jednak zastanowić się nad innymi udogodnieniami, takimi jak chociażby regulowane zagłówki i podłokietniki czy też dodatkowe poduszki wykonane z identycznego materiału. Miodowy narożnik z funkcją spania wyposażony jest w pojemnik na pościel- wewnątrz możemy umieścić także dowolne inne przedmioty, jak chociażby koce, poduszki, kartony. Dodatkowe pufy chowane pod zagłówkiem zalecane są do małych pomieszczeń, kiedy odwiedzą nas niespodziewani goście, a narożnik okaże się nieco za mały.

Zobacz też:  Niebieskie wnętrza są trendy!

Narożnik miodowy - jak dopasować go do wnętrza? 12

Z czym warto połączyć narożnik w kolorze miodowym?

Narożnik miodowy to bardzo ciekawy element do aranżacji. Warto zwrócić uwagę na najpopularniejsze połączenia, które mogą stać się dla nas interesującą inspiracją. Nowoczesne miodowe narożniki mogą być połączone z limonkowymi elementami- całość z pewnością będzie ciekawie prezentować się pod względem wizualnym. W przypadku zainteresowania stylem industrialnym doskonałym wyborem wydaje się być ciemne, surowe drewno, elementy betonowe, a także chłód metalu. Skandynawskie narożniki wprowadzają nieco więcej koloru i ożywiają całe pomieszczenie. Tego typu pomieszczenia to najczęściej połączenie bieli, brązu, czerni i kremowego.

Narożnik miodowy - jak dopasować go do wnętrza? 13

Może Cię także zainteresować: