Jak uzyskać maksymalną przestrzeń w kawalerce?

Urządzanie kawalerkiNie każdy z nas dysponuje dużym mieszkaniem. Często ze względu na aktualną sytuację życiową lub finansową decydujemy się na zamieszkanie w kawalerce. Pomimo tego, że takie mieszkanie nie posiada dużego metrażu, istnieją sposoby by w odpowiedni sposób je zagospodarować. Jak uzyskać maksymalną przestrzeń w kawalerce? W pierwszej kolejności należy zakupić odpowiednie meble.

Łóżka do kawalerki

Pierwszym podstawowym meblem, który powinien znaleźć się w kawalerce jest mebel do spania. Należy w tej kwestii zrezygnować z klasycznego łóżka, które warto jest zastąpić rozkładaną kanapą ze schowkiem na pościel. W dzień taka kanapa będzie służyła do siedzenia, a w nocy do spania. W trakcie dnia, kiedy przemieszczamy się po mieszkaniu pozwala to oszczędzić przestrzeń. Jeśli dysponujemy nieco większym budżetem, optymalnym rozwiązaniem może być także narożnik z funkcją spania i pojemnikiem na pościel.

Stoły do kawalerki

Decydując się na zakup stołu do kawalerki, warto jest rozpatrzyć zakup stołu z rozkładanym blatem, który pozwala zwiększyć jego rozmiary gdy odwiedzają nas goście lub też przenośnego stołu wielofunkcyjnego z regulowanym pod względem wysokości i kąta nachylenia blatem. Taki stół znajduje zastosowanie podczas wielu czynności, w tym spożywania posiłku, wykonywania pracy z laptopem, a także podczas wypoczynku – np. czytając książkę lub też grając w karty czy inne gry planszowe. Jego zaletą jest to, że można go wsuwać w wiele niedostępnych w przypadku standardowego stolika przestrzeni (np. wsadzając jego nogi pod łóżko). Doskonale w kawalerce sprawdzą się oprócz tego stoliki ścienne (czyli montowane na ścianie). których blat składa się w momencie, gdy nie są one używane.

Szafa do kawalerki

W przypadku małego mieszkania jakim jest kawalerka, trzeba ograniczyć przestrzeń na szafki. Warto jest zdecydować się na małą szafkę wielofunkcyjną, albo rozwiązanie w postaci szafy przesuwnej zbudowanej na jednej ze ścian. Dzięki temu powstaje płaska, ale jednocześnie wysoka i szeroka szafa. Powierzchnia jednej ze ścian pozwala podzielić taką szafę na strefy, w których będziemy trzymać nie tylko swoje ubrania i obuwie, ale także przedmioty codziennego użytku czy sprzęty AGD w postaci chociażby odkurzacza, suszarki, deski do prasowania i innych akcesoriów, co pozwala na zwiększenie przestrzeni w mieszkaniu. Doskonale na poczucie dużej przestrzeni w mieszkaniu może także wpłynąć zamontowanie na drzwiach szafy przesuwnej luster.