Jak urządzić sypialnię w stylu glamour?

sypialnia styl glamour

Sypialnia glamour to bogate zdobienia, pikowania, złocone lub posrebrzane elementy, a także przeszklenia nadające wnętrzu więcej światła. Oczywiście nie można zapominać o eleganckich materiałach tapicerskich na wezgłowiu łóżka, które musi je koniecznie posiadać, a także eleganckich krzesłach dołączonych do toaletki, która również, powinna się tu znaleźć.

Sypialnia glamour – nowe meble stylizowane na pałacowe wnętrza

Urządzając sypialnię w stylu glamour trzeba rozpocząć od jej serca, czyli dużego i przestronnego łoża. Najlepiej wybrać takie wyposażone w duże, dekoracyjne wezgłowie. Świetnie sprawdzają się tu pikowania, które dodają aranżacji elegancji, a także wpisują się w geometryzm przestrzeni. Krzesła i fotele swoim designem mogą nawiązywać do stylu rokoko, czyli posiadać zarówno zaokrąglone, wyściełane połyskującym materiałem oparcie, jak i odpowiednio wyprofilowane zaokrąglone na końcach nogi. Oczywiście sypialnia glamour musi być wyposażona w efektowny żyrandol. Bez kryształków i biżuteryjnych elementów styl glamour zatraca bowiem swój charakter.

Sypialnia glamour – kącik toaletowy

W sypialni w stylu glamour nie może zabraknąć eleganckiej toaletki. Można postawić tu na stylizowany mebel z otwieranym lustrem bądź eleganckie biurko z zaokrąglonymi kantami i wyposażone w funkcjonalne szuflady, ozdobione metalowymi, rzeźbionymi uchwytami, a także lustro wieszane na ścianie. W aranżacji glamour lustro powinno być bogato zdobione, albo emanować złocistym bądź srebrzystym blaskiem. W ten sposób można stworzyć jedną z odmian stylu glamour w swojej sypialni, czyli shabby chic. Nie można zapomnieć również o eleganckiej komodzie bądź szyfonierze, która świetnie tu pasuje. Wszystkie meble powinny posiadać biżuteryjne, kryształowe bądź rzeźbione i metalowe uchwyty w szufladach. Bardzo modne obecnie meble na nóżkach świetnie się tu sprawdzą. Koniecznie powinny być jednak wyfrezowane i wyprofilowane. Wyjątkowo można postawić również na metalową szyfonierę, jeśli jest dodatkowo zdobiona i utrzymana w orientalnej stylistyce. Szafa glamour może być wyposażona w duże lustro znajdujące się niemal na całej powierzchni frontu, a także efektowne zdobienia.

Zobacz też:  Jak urządzić balkon? - ciekawe i niedrogie pomysły

Kolory w stylu glamour są kwestią gustu choć z pewnością muszą występować kryształowe i biżuteryjne elementy. W ten sposób można stworzyć piękną sypialnię, która sprzyja romantyzmowi i wyciszeniu. Na ścianach można również postawić na dekoracyjne tapety, które w tym stylu sprawdzają się idealnie i mogą być jego kwintesencją.

Zobacz video: sypialnia w stylu glamour

Może Cię także zainteresować: