Jak gustownie urządzić sypialnię na poddaszu?

Jak gustownie urządzić sypialnię na poddaszu?
Jak gustownie urządzić sypialnię na poddaszu?

Sypialnia to ważne miejsce w każdym domu. To tutaj odpoczywamy po ciężkim dniu i nabieramy siły na kolejne wyzwania. Ważne jest więc, aby była urządzona jak najbardziej funkcjonalnie, ale też ze smakiem.

Bez nawału niepotrzebnych rzeczy

Według wielu osób, które zajmują się aranżacją wnętrz idealnym miejscem na to pomieszczenie jest poddasze.To tam możemy najłatwiej odciąć się od reszty domu, mieć upragnioną ciszę i spokój. Powstaje jedynie pytanie jak gustownie urządzić sypialnię na poddaszu? W tym zakresie panuje przekonanie, że powinna być ona zawsze skromna i prosta, aby nie rozpraszać się niepotrzebnymi gadżetami. Wszystko zależy jednak od tego w jakim stylu zdecydujemy się ją urządzić.

Stonowane kolory i delikatne ozdoby

Po pierwsze na poddaszu nic nie wygląda piękniej jak drewno. Może być oni na podłodze, ale może być też na ścianach czy na skosach. Popularnym ostatnio kolorem w tego typu wnętrzach są jasne barwy: beż, błękit, szary czy pudrowy róż, a to z tego względu, że jest tam zwykle mało miejsca. Na ścianach mogą być też różnego rodzaju ozdoby jak cegła, panele czy ciekawa tapeta. Są tacy, którzy w sypialni wieszają telewizor, ale sporo osób jest też przeciwnikiem takiego rozwiązania. Takie triki jak duża ilość poduszek od razu nastrajają nas pozytywnie i sprawiają, że miejsce kojarzy nam się z odpoczynkiem.

Najważniejsze jest łóżko

Centralnym miejscem jest zawsze łóżko, a na nim również odpowiednio dobrana narzuta. Nieobowiązkowe są natomiast szafki nocne, mogą je zastąpić chociażby półki za łóżkiem. Z pozostałych mebli mona umieścić tam też dużą szafę na ubrania, ale jeżeli nie jest to konieczne to wystarczy komoda czy regał na książki. gustowną ozdobą może być też toaletka, stylowy wieszak na ubrania czy nawet parawan. Często spotykanym elementem jest też wygodny fotel czy duży kwiat, ponieważ obecność roślin zawsze dobrze wpływa na człowieka.

Kiedy już zadamy sobie to pytanie: jak gustownie urządzić sypialnię? Zastanówmy się najpierw co sami lubimy, co nas odpręża, a co przeszkadza w odpoczynku. Wówczas możemy planować poszczególne elementy jej wyposażenia i wyglądu.