Białe meble kuchenne

Białe meble w kuchniJaki kolor kuchni wybrać? Czy iść za modą? Wybrać popularny trend? Może jednak podążyć za głosem własnego gustu? Wybrać kolorystykę, w której nasze samopoczucie się poprawia. Na te pytania każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Oto jedna z wizji kuchni w bieli.
Białe meble kuchenne o frontach bez ozdób; frezowań, uchwytów. Brak zewnętrznych okuć rekompensuje system otwierania z zastosowaniem sprężynujących tłoczków. Wystarczy docisnąć drzwiczki i energicznie zwolnic nacisk, by otworzyły się same. Przy zamykaniu działają zawiasy ze zwalniaczem, zapewniającym łagodne domykanie. Pod zlewem, dla sprawnego otwierania i zamykania, montuje się serwomotor wysuwający pojemniki na śmieci. W części zabudowy z kuchenką zaprojektowano olbrzymie szuflady w dwóch poziomach po dwie szuflady. Zamontowane na prowadnicach o dużym udźwigu, mogą być napełnione ciężkimi przedmiotami, pomimo pełnego wysuwu.

Cokół dzielący meble z podłogą, dla kontrastu wykonano w kolorze czarnym.

Podłoga tradycyjnie, z kafli w bieli z kontrastującym rzucikiem, maskującym spadające okruszki. Kafle ułożone w karo. W pomieszczeniach podłużnych warto pomyśleć o płytkach prostokątnych. Położone dłuższym bokiem w kierunku krótszej ściany zmieniają proporcje podłogi, tworząc złudzenie optyczne.
Szafki wiszące powtarzają formatem proporcje i układ przestrzenny szuflad. Górne z pełnymi białymi frontami o prostych i ostrych krawędziach. Szafki powtórzone w dwóch sekcjach po obu stronach wyciągu nad kuchenką. Okap jest ultranowoczesny. Wyglądem przypomina odwrócona literę T. Dolna sekcja szafek, w drzwiach ma szyby. Szyby z nieprzezroczystego szkła w kolorze nieba przebijającego przez chmury jak z akwareli Juliana Fałata „Krajobraz zimowy”. W tej samej tonacji błękitu na białym tle utrzymana jest grafika zabezpieczająca ścianę w części roboczej blatów przy zlewie i kuchence. Grafika przyklejana jest do przezroczystej tafli szkła, metodą próżniową w podwyższonej temperaturze.
Biel jest kolorem uniwersalnym, dobrze współpracującym z dodatkami, w jakim by nie były kolorze. Zobacz inne pomysły na białą kuchnię